23.9.2023 ob 6:05 | Foto: Gettyimages | Avtor: M. FL.
Čeprav se zdi kuhanje juhe prava mala malica, vse, kar je namreč treba storiti, je v lonec položiti sestavine, jih preliti z vodo, na štedilniku zavreti in čakati, da se vsebina skuha, v bistvu priprava popolne juhe ni tako enostavna.
Kajti z nekaterimi pogostimi napakami ta jed ni takšna, kot naj bi bila. Zaradi sledečih največkrat ni okusna, bistra in krepčilna ter se jim zato naslednjič strogo izogibajte.
Juha med kuhanjem ne glede na to katero meso je zanjo osnova, ne sme premočno vreti. Babice povedo, da mora vreti toliko, da se dva ob pogledu v lonec prepirata, če sploh vre ali ne.
Če se juha kuha na previsoki temperaturi, meso postane suho in jed na krožniku ni bistra, temveč motna.
Prava količina soli je pomembna, zato vsake toliko poskusite, kako močno začinjena je juha in bolj, kot receptu, zaupajte občutku ter okusu.
Kadar je osnova za juho meso, se mora to kuhati dovolj dolgo, da je na koncu mehko in da izloči vse hranljive ter aromatične snovi. Kar pomeni, da se meso kuha veliko dlje od zelenjave, ki jo dodate v lonec.
To je bolje, kot na samem začetku kuhanja juhe, dodati kakšno urico ali pol ure, preden je jed gotova. Izjema so le čebula, zelena in koleraba. Te dodajte na začetku kuhanja.
Da bi izboljšali okus juhe, ji je treba dodati začimbe, vendar se z njimi ne sme pretiravati. Izberite takšne, ki se med seboj dopolnjujejo. Med najboljšimi za juho so sveže mleti poper, peteršilj, lovor, majaron, tudi malo naribanega parmezana.
Odlični dodatki za kremne juhe so jogurt, kisla smetana in pražena semena buč.
Povzeto po portalu gastro.24sata.hr
Preberite še: Pozor! Vode, v kateri ste kuhali testenine, nikar ne zlivajte v odtok
Morda vas zanima tudi: Iz te zelenjave boste dobili več vitamina A kot iz korenčka
oddajte komentar