3.12.2015 ob 2:00
S hodnikom so v večini stanovanj problemi, brez njih nekako ne gre, a mnogim predstavljajo povsem neuporaben prostor. Zato bo koristnih nekaj nasvetov, s katerimi bo ta prehoden prostor postal bolj prijazen in tudi uporaben.
Spremljajte nas tudi na Facebooku.
Uporabna svetloba
Hodnik je največkrat prostor, v katerega ne pride naravna svetloba. Če gre za hodnik, preko katerega le hodimo, ni nujno, da je svetloba močna. Če pa gre za hodnik, ki je tudi predsoba oziroma preko njega vstopamo v dom, mora biti ta bolj osvetljen. V hodnik lahko postavimo več različnih svetil, od centralne na stropu, do samostoječih luči, ki delujejo tudi dekorativno. Retro namizne luči, ki jih postavimo na predalnik, bodo videti odlično in ustvarile bodo prijeten ambient že ob vstopu v dom. Priročna bo tudi stenska svetilka nad ogledalom. Smiselno pa je za hodnik uporabiti tudi senzorske luči, ki delujejo na gibanje. S tem se bomo izognili tavanju v temi hodnika in iskanju stikala.
Z materiali si lahko drznemo več
Pri izbiri barv in materialov smo lahko ravno v hodniku bolj drzni in si privoščimo bolj intenzivne barve, ki si jih v drugih delih stanovanja ne bi upali. Seveda lepo delujejo tudi umirjeni in nevtralni odtenki. V teh barvah hodnik ne bo deloval majhen in utesnjen, če pa si vseeno želite nekaj poživitve, so odlična rešitev tapete. Za tla se v hodniku največkrat izbere keramiko ali kamen, popularna pa je tudi epoksi smola. Izogibajte se preprog.
Po meri izkoriščeno
Hodnik zaradi svoje specifične površine in oblike velikokrat zahteva žrtvovanje uporabnega prostora, zato je po meri narejeno pohištvo največkrat najboljša izbira. Z vgradnimi omarami lahko bolje izkoristimo majhen, prehoden prostor, ki lahko postane tudi garderoba. Za hodnike so priljubljeni tudi predalniki, stojala za čevlje in visoki samostoječi obešalniki. Pri opremljanju hodnika pa moramo biti pozorni, da v njem ostane dovolj prostora za nemoten prehod.
Avtorica: Da. M.
Foto: Shutterstock
oddajte komentar