27.12.2020 ob 5:35 | Foto: Antonio Guillem/Gettyimages | Avtor: M. FL.
Avstralska raziskava je pokazala, da pod prho glasno prepeva vsaka peta oseba, piše Bright Side. Če tudi sami, ne glede na vokalne sposobnosti, sodite med tovrstne pevce, boste zagotovo veseli dejstva, da početje prinaša številne prednosti za zdravje. Poglejte, kako vse mu koristi.
Visok krvni tlak je velikokrat posledica stresa in napetosti. Petje pa v telesu niža količino kortizola, ta učinek je še izrazitejši, kadar preprevanje spremljajo curki tople vode. S tem, ko se količina kortizola zniža, se zniža tudi krvni tlak.
Študija, ki jo je izvedla univerza Tsurumi na Japonskem je pokazala, da je za te učinke dovolj že zgolj triminutno petje.
Po zagotovilih strokovnjakov petje v telesu poviša količino imunoglobulina A, ki nas varuje pred okužbami, kar je v aktualnem času vsekakor dobrodošel učinek.
Švedski znanstveniki so dokazali, da petje upočasni bitje srca in s tem varuje zdravje tega organa, prav tako se med popevanjem v organizmu sprošča hormon oksitocin, ki pozitivno vpliva na razpoloženje, premaguje napetost ter niža tveganje za depresijo.
Fizično in psihično zdravje sta tesno povezani. Ker petje pripomore k boljšemu počutju, je z njegovo pomočjo lažje premagovati fizične težave.
Poleg tega se med petjem v telesu sproščajo endorfini, ki so naravni blažilci bolečin in prinašajo občutke ugodja.
Med glasnim petjem, kakršno je običajno pod prho, se krepijo številne mišice, med drugim mišice obraza in vratu.
Hkrati petje pozitivno vpliva na delovanje pljuč in s tem skrbi za dobro kondicijo.
Akustika pod prho je odlična, ploščice ne vpijajo zvoka, zato glas pride bolj do izraza, zaradi majhnega prostora pa so izrazitejši nižji toni, zaradi katerih je glas močnejši in globlji, vse to zagotavlja vtis boljših pevskih sposobnosti.
Glasno petje pod prho torej krepi samozavest: glasnejše kot je, opaznejši je ta učinek.
Preberite še: Deset najverjetnejših razlogov za kopičenje maščobe na trebuhu
Morda vas zanima tudi: Osem skrivnosti žensk, ki jim največja tegoba sodobnega časa ne pride do živega
oddajte komentar