3.4.2022 ob 5:45 | Foto: Gettyimages | Avtor: M. FL.
Onesnažen zrak in zdravju škodljive razvade so neprijazne do našega največjega dihalnega organa, pljuč. Zato jim, ne glede ena to, ali sodite med kadilce ali med nekadilce, privoščite malo naravne detoksikacije.
Obstaja vsaj sedem metod, s katerimi boste pripomogli k njihovemu čiščenju. Priporoča jih portal Bright Side.
Ti delovanja pljuč ne izboljšajo nemudoma. Za prve učinke je treba počakati od dva tedna do tri mesece po začetku terapije z njimi.
V ta namen je priporočljivih kar nekaj pijač, med drugim topla voda z medom, voda z limono, zeleni čaj, korenčkov sok, voda s kurkumo in ingverjem ali smuti iz banane, špinače in jagodičevja.
Solna terapija je vdihavanje zraka, v katerem so prisotni drobni delčki soli ter predstavlja alternativno obliko zdravljenja pri pljučnih težavah, kot so astma, bronhitis in kašelj, dobrodošla je tudi z vidika preventive.
Običajno se izvaja v posebnih solnih sobah, lahko pa ste je v družbi svetilke iz himalajske soli deležni kar doma.
Eterično olje origana je naravni dekongestiv oziroma snov, ki sprošča dihalne poti in lajša dihanje. Iz njega in enakega dela mandljevega olja pripravite mešanico.
Dve kapljici te kanite na jezik in ju v ustih zadržite tri do pet minut, med tem globoko dihajte skozi nos, nato pa olje izpljunite in usta sperite z vodo.
Za pozitivne učinke terapijo vsaj štiri tedne ponavljate do trikrat na dan.
Za lažje dihanje lahko uporabite vlažilec zraka ali toplo kopel. Tudi med njo se okrepijo pljučne funkcije, vendar v prid lepe in zdrave kože s kopelmi ne smete pretiravati.
Tovrstno razvajanje si privoščite največ dvakrat na teden, temperatura vode naj ne presega 40 stopinj Celzija.
Na svoj jedilnik umestite več svežih, protivnetnih živil. Do pljuč zelo prijazne so redkvice, zelena, česen, grenivke. Tudi sveže in naravne začimbe.
Če imate težave s sluzjo v dihalih je dobro vedeti, da nekatera živila to še okrepijo. Na prvem mestu mleko in mlečni izdelki, tudi maslo, jogurt in kefir. Tem se v času prebolevanja okužbe dihal izogibajte, v vsakem primeru pa se odpovejte predelanim živilom, saj ta škodujejo zdravju na sploh in seveda tudi pljučem.
Oralno zdravje pozitivno vpliva na pljuča. Zato skrbite za ustno higieno, redno obiskujte zobozdravnika ter med ščetkanjem in nitkarjem zob ne pozabite na jezik.
Na njem se namreč ob pomanjkljivi higieni kopičijo bakterije, ki negativno vplivajo na dihala, pljuča pri tem niso izjema.
Dihalne vaje krepijo dihalne organe, z njihovo pomočjo se med drugim iz njih sprošča v pljučih ujet zrak.
Eno od vaj izvajate takole, da med sedenjem ali v stoječem položaju sprostite mišice vratu in ramen, počasi vdihnete skozi nos, pri tem štejete do dve. Dovolj je normalen, ne preglobok vdih. Usta so zaprta.
Nato skozi nos zrak izdihnete in pri tem štejete do štiri. Vajo ponovite štirikrat do petkrat na dan.
Preberite še: Izjemno zdrav del orehov, ki ga ne smete zavreči (čeprav večina ga)
Morda vas zanima tudi: Tri dihalne tehnike, s katerimi se boste v trenutku osvobodili stresa
oddajte komentar