13.6.2020 ob 5:40 | Foto: Gettyimages | Avtor: M. FL.
Pridno umivate roke, razkužujete ter čistite površine doma in se trudite, da bi se čim manj dotikali obraza. Vse našteto varuje pred virusnimi in bakterijskimi okužbami.
A pri tem najbrž pozabljate na svoja ličila. Ker po nekaterih podatkih nevarni mikrobi na določenih površinah preživijo tudi do devet ur, je dobro poznati ter upoštevati napotke za nego pripomočkov, s katerimi skrbite za svoj videz. Nekaj osnovnih niza portal msn.
Zapomnite si, da vsakič, ko obnovite nanos šminke, na njeni površini ostanejo mikrobi, maščobe in druge nečistoče. Da bi jih z nje odstranili, vsaj enkrat na teden vzemite kozarček ali keramično posodico, ter jo napolnite z medicinskim alkoholom. Za približno tri sekunde vanj pomočite šminko in jo nato obrišite s čistilnim robčkom, s katerim običajno čistite obraz.
Pozor: vata in običajen papirnati robček nista primerna, saj se lahko zaradi teksture njuna vlakna prilepijo na šminko.
Na ličilih v prahu se zaradi teksture zadržuje manj mikrobov, kot na kremnih lepotilnih pripomočkih. Občasno jih vendarle lahko razkužite tako, da jih narahlo poškropite z medicinskim alkoholom in pustite, da se temeljito posušijo na zraku.
Mikrobi se na njihovi površini zlahka zadržujejo ter množijo. Najlažje je to preprečiti tako, da jih nanašate z res čistimi rokami ali drugimi pripomočki ter da ste pozorni na njihov rok trajanja. Sicer pa jih lahko očistite tako, da z manjšim strgalom približno vsaka dva tedna z njih odstranite vrhnji sloj.
Najlažje jih je očistiti z namakanjem v milnici iz vode in mila za roke. Nato jih ožemite, splaknite pod tekočo vodo in dobro posušite. To storite vsaj enkrat na teden.
A zapomnite si: spužvice za nanašanje ličil nimajo neomejenega roka uporabnosti. V kolikor se med posamičnimi uporabami ne posušijo temeljito, postanejo pravo gojišče bakteriji in so zato najbolj umazan pripomoček za ličenje, ki bi ga morali vsaj vsake tri mesece nadomestiti z novim.
Na čopičih, s katerimi vsak dan nanašate ličila, se ob stiku s kožo nabirajo bakterije in druga umazanija, zato bi jih morali očistiti vsaj vsaka dva tedna. Nekaj minut jih namakajte v mlačni vodi z dodatkom nežnega mila, jih splaknite pod tekočo vodo, nežno obrišite z brisačo in počakajte, da se pred naslednjo uporabo povsem posušijo.
Preberite še: Dejstvo: robčki za odstranjevanje ličil so neprijazni do kože
Morda vas zanima tudi: 4 kozmetični pripomočki, ki jih morate takoj zavreči
oddajte komentar