4.8.2021 ob 5:20 | Foto: Melanie Maier(naslovna)/Gettyimages | Avtor: M. FL.
Tu je sezona bučk. Te so okusne v omakah, prikuhah, juhah, na žaru, panirane, dušene, nadevane, kot dodatek prilogam in še bi lahko naštevali. Škoda pa je, ker je z njimi narava radodarna le kratek čas. Poleti jih je res v izobilju, a v preostalem delu leta je zgodba povsem drugačna.
Ker bi se z njimi nedvomno radi razvajali tudi pozimi je zato dobro poznati načine shranjevanja, po zaslugi katerih bodo bučke na voljo vse leto.
Na vrtu ali na tržnici izberite zdrave, čvrste in ne prezrele plodove. Njihova koža naj bo povsem gladka, sijoča in brez poškodb. Ranjene in drugače poškodovane bučke so primerne za takojšnjo pripravo, ne pa za shranjevanje.
Najdlje bodo obstale, če jih boste shranili takole: suhe bučke položite v plastično vrečko za živila, vendar je ne zaprite pretesno, saj kroženje zraka podaljša svežino vsebine.
Najbolje je bučke pospraviti v predal za zelenjavo, vanj lahko položite še suho spužvasto gobico, ki bo iz okolice popivnala odvečno vlago in tako zelenjavo zaščitila pred gnitjem.
Na takšen način lahko bučke ostanejo sveže do dveh tednov.
Še dlje bodo bučke uporabne, če jih boste zamrznili v zamrzovalniku. Skrivnost takšnega shranjevanja je blanširanje pred spravilom: bučke po želji olupite, narežite jih na kocke ali rezine, na hitro blanširajte v vroči vodi, nato pa jih odložite na pladenj, počakajte, da se pohladijo in jih pospravite v zamrzovalno skrinjo. Ko zamrznejo, jih prestavite v vrečke.
Bučke se tako ne bodo zlepile, ohranile pa bodo prvoten okus.
Povzeto po portalu Miss7
Preberite še: Zakaj bi vsi na dieti morali jesti bučke (in najboljši recept za bučke na žaru)
Morda vas zanima tudi: Sobotni zajtrk: Omleta z bučkami in posebnimi dodatki
oddajte komentar