19.8.2016 ob 8:00
Vsaka ima med prijateljicami vsaj eno takšno, ki zlahka krmari skozi svoje obveznosti, stres in naglica ji ne prideta do živega, delo pa zanjo ne predstavlja nikakršne težave. Verjeli ali ne, prav takšni ste lahko tudi sami. A seveda le, če boste odkrili skrivnosti, ki jih ona že dobro pozna.
Več zanimivosti najdete na Facebooku.
Brez večopravilnosti
Glede na rezultate univerze Stanford so ljudje, ki prisegajo na večopravilnost in skačejo iz enega opravila na drugo veliko manj pozorni in učinkoviti od onih, ki najprej zaključijo z enim, nato pa se lotijo drugega dela. Poleg tega so slednji znatno manj obremenjeni in manjkrat pod stresom.
Znajo reči ne
Zlasti tedaj, ko so že tako zasuti z nalogami, je besedica ne njihova največja zaveznica. Če bi dodatno opravilo vzelo preveč vašega časa ali zaradi njega zadanih del ne bi zmogli dobro opraviti, tudi sami tistega, ki vas prosi za uslugo vljudno, a odločno zavrnite.
Znajo podajati navodila
Ne težijo k temu, da bi vse opravile same, pač pa naloge smotrno razdelijo, same pa se zato lahko osredotočijo na svoje ključne zadolžitve. Tako doma, kot v pisarni.
Niso perfekcionistke
Produktivni posamezniki cenijo dobro opravljeno delo, niso pa obsedeni s popolnostjo in se ne obremenjujejo z vsako podrobnostjo, ki v končnem mozaiku ne igra ključne vloge.
Skrbijo zase
Resnična produktivnost zahteva veliko energije in dobrega počutja. To pa je mogoče doseči le s primerno količino spanca, zdravim načinom prehranjevanja, vadbo in hobiji. Tako kot vaša super produktivna prijateljica tudi vi poslušajte, kaj vam sporoča telo in mu zdravju, sreči ter uspehu v prid namenite dovolj pozornosti.
Kvaliteto cenijo bolj kot kvantiteto
Gre za kvaliteto in kvantiteto časa. Najučinkovitejši posamezniki v pisarni niso tisti, ki prihajajo prvi in odhajajo zadnji. Ne gre za to, kako dolgo so na delu temveč, koliko v tem času opravijo. Sistematičnost in posvečanje pozornosti pravim zadevam pa je prvi korak k učinkovitejši izrabi časa.
Ne primerjajo se z drugimi
Tako, kot produktivni posamezniki niso perfekcionisti, se ne primerjajo z drugimi. Raje se posvečajo svojim zadolžitvam in odgovornostim, se trudijo, da bi jih opravili v skladu s svojimi sposobnostmi in ne tako, kot to počne sodelavka za sosednjo mizo.
Avtorica: M. F.
Foto: Shutterstock
oddajte komentar