12.7.2017 ob 5:05
Vsak ima skrivnosti in nekatere so resnično povsem neškodljive. Denimo tista, da peciva, ki ste ga prinesli na obisk k prijateljici, niste spekli sami, temveč ste ga kupili in nekoliko priredili embalažo.
Druge niso tako nedolžne, ter negativno vplivajo tako na medosebne odnose, kot na zdravje posameznika. Strokovnjaki s poslovne šole Kolumbija so razkrili nekaj zanimivih (a ne ravno spodbudnih) dejstev o najpogostejših skrivnostih. Rezultati vas bodo zagotovo presenetili.
Več zanimivih dejstev najdete na Facebooku.
PREBERITE še // Sedem korakov do manj sresnega življenja
V namen nove študije so analizirali več kot 13 000 skrivnosti iz desetih predhodnih raziskav in te razvrstili v 28 kategorij: od goljufanja na izpitih, do prikrivanja finančnega stanja ter nezvestobe.
Kot so spoznali, ima povprečen slehernik 13 skrivnosti, pet od teh za nobeno ceno ne bi zaupal nikomur. Prav tako se je izkazalo, da imajo ljudje najpogosteje skrivnosti pred svojimi partnerji.
PREBERITE še // Se lahko (vsaj) en dan ne bi pritoževali
In katere so najgloblje skrivnosti?
V vseh poizvedbah, ki so jih strokovnjaki analizirali, so najvišja mesta po stopnji zaupnosti zasedala: nezvestoba, domnevno neprimerna spolna obnašanja in romantična čustva do nekoga, s katerim nekdo ni v zvezi. Teh običajno posamezniki niso pripravljeni deliti z nikomer.
Sledila so zloraba zaupanja nekoga, kraja, čustveno varanje, cilji in ambicije, podrobnosti iz družinske zgodovine, denarne zadeve, kompleksi glede videza, nezadovoljstvo z družabnim življenjem, nezadovoljstvo v intimnem odnosu.
Niso dobre
A kot so dokazale predhodne študije, skrivanje skrivnosti vodi v tesnobnost, depresijo in slabo psihično zdravje ter seveda negativno vpliva na vse, zlasti pa na intimne odnose.
Kako se temu izogniti? Povejte nekomu. Odkritost je vedno najboljša pot. Razen kadar gre za pecivo. To, da ste ga kupili, res lahko zadržite zase.
Avtorica: M. FL.
Foto: Thinkstock
oddajte komentar