Kako dolgo po obroku počakati z vadbo

S polnim želodcem res ni pametno teči ali poskakovati.

17.4.2018 ob 5:38

vadba_micna.jpg

To, kako razporejate dnevne obroke in vadbo, ne vpliva zgolj na porabo energije telesa, temveč tudi na samo izvedbo v naravi ali telovadnici. Preobilen obrok tik pred telesno aktivnostjo namreč lahko stoji na poti do vaših zadanih ciljev. 

Ko gre za izvedbo, porabo kalorij in prehranjevanje, je vse povezano s pravim časom, so zapisali na portalu Pop Sugar

Kdaj torej od mize v telovadnico

Ne glede na to, v katerem delu dneva telovadite, poskrbite, da bosta od konkretnega obroka pa do tedaj, ko si boste obuli telovadne copate, minili vsaj od dve uri. Še bolje bo, če boste počakali tri. V kolikor boste svoje telo preobremenili prehitro po jedi, boste med izvajanjem vaj počasnejši, manj učinkoviti, poleg tega vas bo spremljal neprijeten občutek v želodcu. Priznajte, nihče si ne želi, da bi njegovo vadbeno rutino ovirale prebavne težave.

Majhen prigrizek za potrebno energijo

Če je od obroka minilo že nekaj ur, se večina strokovnjakov sicer strinja, da pred vadbo pojejte manjši prigrizek. Naj bo iz kombinacije sestavljenih ogljikovih hidratov in beljakovin ter naj ne presega 200 kalorij, po njem pa počakajte vsaj pol ure.

Tudi če ste jutranji telovadec, povsem prazen želodec pred vadbo ni dobra ideja. Čeprav menite, da zjutraj ne morete jesti, telo potrebuje pravo gorivo. Lahek beljakovinski prigrizek uro pred znojenjem bo pripomogel k boljši učinkovitosti. Seveda to pomeni, da morate iz postelje vsaj uro prej, kot če bi iz nje skočili kar v telovadno opremo.

Avtorica: M. FL.
Foto: Thinkstock


oddajte komentar

preberite tudi

6 stvari, ki jih vsaka ženska potrebuje za dobro in zdravo spolno življenje

Šest posledic prve ljubezni, s katerimi živimo vse življenje

Te nenavadne odločitve lahko rešijo vajin zakon (ali zvezo v krizi)