1.10.2020 ob 5:40 | Foto: GettyImages | Avtor: E. N.
Nekoč smo mislili, da se bomo gubam izognili z uporabo kreme proti gubam pri štiridesetih, morda tridesetih. Razmah lepotne industrije pa v zadnjem času vse glasneje uči, da je potrebno za kožo pričeti skrbeti že v mladih letih. Mladi smo sicer toliko časa, dokler se mlade počutimo, a da bo mladosten tudi naš videz, je potrebno svoji koži nameniti vsaj nekaj minut dnevno.
Negi kože se danes posveča vse več dermatologov, make up artistov, pa tudi blogerk. Ker jih je toliko, pa nastane prava zmeda, ko se tudi sami na splet odpravimo na lov po »tiste prave« nasvete, ki bodo odgovarjali naši koži. Če se je tudi tebi zgodilo, da si pogledala več videev in prebrala nekaj člankov o rutinah za lepo kožo, pa še vedno ne veš, kako se vsega skupaj lotiti, naj ti malce pomagamo.
Zbrali smo namreč cel kup informacij iz različnih virov in ugotovili, da imajo skoraj vse rutine nekaj skupnega. Ne glede na to, ali govorimo o korejskih, anti age ali katerih koli drugih rutinah, v osnovi prav vse sestavljajo trije temeljni koraki. Čiščenje, toniranje in hidracija.
Da z make upom na obrazu ni pametno v posteljo, gotovo že veš, prav zato večina strokovnjakov zvečer priporoča kar dvojno čiščenje. Na ta način smo lahko res prepričani, da smo z obraza odstranili vse delce umazanije in ličil. Najbolje je, da se čiščenja najprej lotiš z micelarno vodico, nato pa kožo očistiš še s čistilnim mlekom, gelom, oljem ali peno.
Namerno smo preskočili tonik, saj si v tem članku zasluži posebno pozornost. Zato najprej preverimo, zakaj koža potrebuje hidracijo. Dnevno namreč na obraz nanašamo različne produkte in kar nekaj izmed njih kožo izsušuje. Seveda pa so tu še veter, mraz, sončni žarki in … No, koži moramo pri vlaženju malce pomagati. Dnevne rutine zato vedno zaključujemo s hidratantnimi kremami, maskami ali olji, ki pomagajo, da koža ostane navlažena, saj tako njena regeneracija poteka veliko hitreje.
No, pa smo le prišli do tonikov. Ti se pojavljajo v takšnih in drugačnih rutinah in skoraj pri vseh nam njihovi uporabniki skoraj da ne zabičajo, da tega koraka nikakor ne smemo izpustiti. A zakaj je temu tako?
Tonik je raztopina na vodni osnovi, ki je namenjena, da kožo še dodatno očisti, odstrani odmrle celice, zmehča in pripravi kožo, da bo dobro sprejela produkte, ki jih bomo nanesli po čiščenju. Ker med slednjim kožo nekoliko razdražimo, jo s tonikom tako pomirimo ter ji nevtraliziramo pH. Koža bo tako nato lažje absorbirala ampule, kreme, serume in druge pripravke, ki jih bomo nanesli na obraz.
Ob vsem zgoraj napisanem pa tonik kožo še dodatno hidrira, saj navadno vsebuje glicerin in različne vitamine kot je na primer B5. Ker se po uporabi tonika produkti za vlaženje kože lepše vpijejo v kožo, je ta kasneje bolj prožna in napeta. Ker tonik zoža pore, pa se bo vanje čez dan tudi težje ujela umazanija, ki bi lahko povzročila mozolje. In še nekaj. Uporaba tonika deluje kot nekakšen mini detoks, saj koži pomaga, da se znebi vseh strupov in toksinov iz okolice, ki so se v dnevu prijeli na našo kožo.
Skratka, lahko bi rekli, da je tonik skoraj najboljši prijatelj naše kože in priporočamo ti, da malce pobrskaš po spletu ter zase najdeš pravo stekleničko, ki bo nato skrbela, da tvoja koža ne bo videti utrujena in pusta, temveč sveža in negovana.
Preberi še: Nov trend med lepotnimi rituali: Krioterapija
Morda te zanima tudi: To so najbolj priljubljene slovenske make up artistke, ki jim moraš slediti
oddajte komentar