30.6.2018 ob 3:50
Res je, brisanje prahu se zdi kot Sizifovo delo. Čeprav še tako natančno čistite z njim obložene površine ne mine niti dan, ko so znova prekrite s sivim slojem. Morda tudi zato, ker se z nadlogo ne spopadate na pravi način. Poglejte dve najpogostejši napaki pri brisanju prahu in poskrbite, da bo vaše delo opazno dlje.
Uporabljate napačno orodje
Brisanje prahu s praškami in pernatimi pripomočki se morda res zdi bolj zabavno in francosko šik, vendar takšni in podobni zavezniki niso tisti, ki bi zagotavljali pričakovane rezultate, saj prahu ne odstranijo v celoti. Nasprotno, večina prašne delce le razprši v zrak, ti se nato usedejo na površine okoli vas.
Zato namesto omenjenih, v roke vzemite elektrostatično, vlažno ali krpo iz mikrovlaken. Te bodo v svojo površino ujele prah, ki se ne bo širil po prostoru in vaš trud bo opazen dlje.
Napačni vrstni red brisanja prahu
Ni pomembno le pravo orodje, temveč tudi pravilen vrstni red. Ne glede na vse, nekaj prahu vedno uide krpi in pade na nižje površine. To pa je še en razlog, zakaj je vaše stanovanje hitro znova prašno. Da temu ne bo tako, z brisanjem začnite na najvišji in končate na najnižji površini.
Torej: najprej lestenci, se nato spustite na prvo polico pod stropom in tako najprej vse do mize. Poskrbite, da boste hkrati očistili vse predmete na istem nivoju.
Na koncu v roke vzemite sesalec in posesajte tla ter oblazinjeno pohištvo. Z malo sreče bo preteklo več časa, preden bo znova v roke treba vzeti krpo.
Avtorica: M. FL.
Foto: Thinkstock
oddajte komentar