18.3.2023 ob 6:39 | Foto: Profimedia, Instagram | Avtor: M. FL.
Najpremožnejši se pogosto pojavljajo v medijih, kaj pa tisti, ki bodo nekoč (ali so že) podedovali njihovo premoženje? Nekateri od teh so prav tako medijsko znani, drugi se raje držijo v ozadju in se pripravljajo na vloge, ki jim jih je skozi dolgo tradicijo namenilo življenje.
Kdo so torej dediči največjih premoženj? Tako jih je nanizal portal msn.com.
Sin francoskega milijarderja Francoisa Pinaulta in lastnika družinske družbe Kering, multinacionalke, ki se ukvarja s proizvodnjo in prodajo luksuznega blaga ter ima v lasti blagovne znamke Balenciaga, Bottega Veneta, Gucci, Alexander McQueen in Yves Saint Lauren, je že direktor omenjenega podjetja in je tudi mož znane igralke Salme Hayek.
Dediščina, ki bo v njegove roke prišla po smrti očeta, je ocenjena na 30 milijard evrov.
View this post on Instagram
V Veliki Britaniji je veliko premožnih plemiških družin, a najbogatejša ni kraljeva, temveč dinastija imenovana House of Westminster.
Pri 31. letih je Hugh Grosvenor oziroma vojvoda Westminsterski podedoval nepremičninski imperij, katerega vrednost je ocenjena na 12 milijard evrov.
View this post on Instagram
V Španiji je Sandra Ortega Mera druga najbogatejša v državi. Pred njo je le njen oče Amancio Ortega, katerega osebno premoženje je ocenjeno na šest milijard evrov.
Družina je lastnica konglomerata Inditex, v katerga sodijo blagovne znamke kot so Zara, Massimo Dutti in Stradivarius.
View this post on Instagram
Italijanski politik in podjetnik Silvio Berlusconi šteje 86 let in ima premoženje, vredno okoli pet milijard evrov.
To bo po njegovi smrti razdeljeno med pet otrok, ki jih ima iz dveh zakonov: Mario Elviro, Pieara Silvija, Barbaro, Eleonoro in Luigija.
Najstarejša, leta 1966 rojena Maria Elvira, je že predsednica družinskega holdinga Fininvest. Po političnih in poslovnih ambicijah je podobna očetu in ga bo nasledila v poslu.
View this post on Instagram
Kako na mlajše rodove prenesti posel in premoženje, vredno približno 208 milijard evrov ter s tem ne vnesti razdora med dediče?
S tem vprašanjem se sooča Bernard Arnault, najbogatejši Francoz, ki je, za sicer kratek čas, na lestvici najbogatejših na svetu prehitel celo Elona Muska. Kot oče petih otrok iz dveh različnih zakonov sicer še ni razglasil naslednika, a svoje potomce že pripravlja na prihodnost.
Njegov sin Antoine Arnault, rojen leta 1977 vodi skupino Berluti, ki je del Bernardovega konglomertata LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton). Čeprav Antoine stopa po očetovih stopinjah zase pravi, da ni njegov klon.
Njegovi sestri Delphine je oče zaupal vodenje Diorja, njen mlajši brat Alexdandre pa dela za družbo Tiffany &Co, ki jo je kupil LVMH.
View this post on Instagram
Brata sta podedovala družbo Chanel in sta druga najpremožnejša dediča v Franciji, s premoženjem, ocenjenim na 80 milijard evrov.
Prihodnost dinastije Wertheimer je zagotovljena, saj Alanov sin Nathaniel in njegov bratranec Arthur Heilbronn že pridobivata vse večji vpliv v družinskem poslu.
View this post on Instagram
Vnuk Liliane Bettencourt se je rodil leta 1986 in je že prekaljen poslovnež.
Leta 2012 je na položaju direktorja podjetja L'Oréal nasledil babico in ustanovil še podjetje Exemplaire, ki se ukvarja z izdelavo usnjenih in pripomočkov za potovanja.
Françoise Bettencourt-Meyers, hčerka Liliane in mama Jean-Victorja je ob smrti matere podedovala premoženje, vredno 62,2 milijard evrov in je trenutno četrta najbogatejša oseba v Franciji.
View this post on Instagram
Po smrti Sergeja Dassaulta leta 2018 in po tragični helikopterski nesreči njegovega sina Olivierja leta 2021 je letalska družba, ki se ukvarja s proizvodnjo letal prišla v roke treh dedičev: Sergejevega brata Laurenta in Oliverjevih otrok Marie-Hélène ter Thierryija Dassault. Njihovo premoženje je bilo lani ocenjeno na 31,4 milijard evrov.
En glavnih francoskih proizvajalcev civilnih in vojaških letal je pod novim vodstvom dejavnost razširil na različna področja: na nepremičninski in medijski trg ter na raziskave s področja zdravja.
View this post on Instagram
V Nemčiji sta dva potomca ustanovitelja trgovke verige Aldi (Hofer) leta 2014, ko je preminul njun oče Karl Albrecht podedovala veliko bogastvo:
Beate Heister in Karl Albrecht mlajši sta dobila premoženje, vredno nekaj manj kot 40 miljard evrov.
View this post on Instagram
Bill Gates namerava vsakemu od svojih treh otrok zapustiti "le" 10 milijard dolarjev. Vsota zagotovo ni skromna, a dediščina še zdaleč ne bo predstavljala večine njegovega premoženja, ki ga bo zapustil dobrodelnim organizacijam.
View this post on Instagram
Njegovemu zgledu bodo sledili tudi drugi ameriški bogataši, ki so že objavili, da denarja ne bodo zapustili svojim otrokom. Med njimi so košarkar Shaquille O'Neal, milijarder Warren Buffett in igralec Jackie Chan.
Preberite še: Zakaj bi morali dvakrat premisliti, preden se odločite za pravdo
Morda vas zanima tudi: Stara sem 50 let in živim z veliko krivdo
oddajte komentar