21.1.2021 ob 5:30 | Foto: Gettyimages | Avtor: M. FL.
Orgazem je posledica številnih dejavnikov, njegovi rezultati se odražajo tako na počutju kot fizičnem zdravju.
Your Tango odgovarja na preprosto vprašanje: zakaj se po njem počutim tako čudovito? Takole niza najslajše posledice spolnega viška.
Se vam je že zgodilo, da pred seksom zaznavne bolečine po orgazmu kar ni bilo več? Ne, ne gre zgolj za občutek, temveč za posledico dejstva, da spolni višek premore analgetični učinek na telo ne glede na naravo ali mesto bolečine.
Glavobol naj zato ne bi bil izgovor za izogibanje akciji, temveč odličen razlog za skok med rjuhe. Enako velja tudi za menstrualne krče.
Med samim spolnim odnosom, zlasti pa med orgazmom, v možganih pospešeno nastaja hormon oksitocin.
Ta je zaslužen za dobro počutje in za snovanje tesne povezave z osebo, ki do njega pripelje.
Dober krvni pretok pozitivno vpliva na psihično in fizično zdravje.
K njemu med drugim pripomore orgazem, med katerim se pospeši bitje srca ter poglobi dihanje in s pospešenim krvnim pretokom v telesne organe pride več kisika in hranljivih snovi.
Med spolnim viškom si predah vzamejo tudi male sive celice. Predeli možganov, ki so zaslužni za logično razmišljanje in sklepanje, se dobesedno izključijo, na drugi strani se okrepijo dejavnosti v področjih možganov, ki so odgovorni za užitke.
To pojasnjuje dejstvo, da med seksom in orgazmom pozabimo na razum, ki je velikokrat glavna ovira na poti do dobrega seksa.
To z vidika moških res ni presenečenje, orgazem praviloma spremlja ejakulacija. A tudi spolni vrhunec pri ženskah se lahko odraža z izlivom.
Tako imenovani skvirting spolni višek oplemeniti, vsi njegovi pozitivni učinki na um in telo pa so še izrazitejši.
Preberite še: Tri ženske iskreno o skvirtanju (ženski ejakulaciji)
Morda vas zanima tudi: Obstajata dve vrsti moškega orgazma. Ju poznate?
oddajte komentar