16.10.2020 ob 5:40 | Foto: Gettyimages | Avtor: M. FL.
Običajno se nezanesljivi posamezniki svoje pomanjkljivosti ne zavedajo. Zavedajo pa se je tisti, ki so z njimi v odnosu, pa naj bo ta prijateljske, intimne ali poslovne narave, saj jih tako ali drugače puščajo na cedilu.
Da tudi sami ne bi bili prevečkrat razočarani spoznajte, katere navade in lastnosti izdajajo nezanesljive ljudi. Niza jih portal Bustle.
"Oseba, ki ne spoštuje osebnega prostora sogovornika, ki ignorira njegove namige, da gre predaleč in ne sprejme zavrnitve, se ne ozira na počutje človeka, s katerim je v stiku in ji ni mar za občutke drugih.
Vse to pomeni, da ji primanjkuje sočutja ter tudi tedaj, ko nekdo od nje potrebuje pomoč, to gladko presliši ali spregleda," prvo opozorilo navaja Amica Graber, strokovnjakinja za medosebne odnose.
Očesni stik med komunikacijo igra veliko vlogo. A kadar je ta stalno prisoten, v sogovorniku zbudi nelagodje.
"Stalni očesni stik med pogovorom je značilen za manipulatorje, saj si z njim skušajo podrediti sočloveka ter na takšen način uveljavljajo svojo nadvlado.
To pomeni, da šibkosti drugih izkoriščajo sebi v prid, ob stiskah in dilemah pa niso pripravljeni priskočiti na pomoč," je prepričana Patti Wood, strokovnjakinja za telesni govor.
Nekdo, ki drugemu praktično ne pusti do besede, grobo prekrinja sogovornika in pogovore vedno usmerja na teme, ki so po volji njemu, v vsakem primeru na prvo mesto postavlja sebe in se ne obremenjuje z dobrobitjo soljudi.
Zato se tedaj, ko je nekdo v stiski, nanj ni mogoče zanašati.
Izrazita nihanja razpoloženja sogovornika mnoge presenetijo, so pa tudi ta en od pokazateljev nezanesljivosti in nepripravljenosti pomagati.
"Komaj ste nekoga spoznali, že vam je povedal vse o sebi, svoji preteklosti in načrtih za prihodnost.
To je znak čustvene nestabilnosti in tudi nezanesljivosti," meni psihoterapevtka Laura Dabney.
Empatija je ključna lastnost ljudi, ki skrbijo za dobrobit drugih in jim zato radi pomagajo po svojih močeh.
Tisti, ki empatije ne premorejo, se na stiske drugih preprosto ne ozirajo, prav tako hitro pozabijo na dane obljube.
Vsak kdaj stori napako, ki zahteva opravičilo. Ljudje, ki premorejo občutek krivde, to vedo ter se jim ni težko opravičiti.
"Posameznikom, ki jim je za druge vseeno, pa niti na misel ne pride, da bi priznali spodrsljaj in se zanj opravičili. To je še eno opozorilo, da nekomu, ki je v stiski, ne bodo pomagali ali ne bodo držali dane obljube," navaja klinični psiholog Clinton Moore.
Preberite še: Šest tipov žensk, od katerih moški bežijo (čisto vsakič)
Morda vas zanima tudi: Horoskop: Lastnost, ki vam je upravičeno lahko v ponos
oddajte komentar