19.12.2019 ob 5:40 | Foto: Gettyimages | Avtor: M. FL.
S primerno postavitvijo, domiselno kombinacijo barv in pravilno namestitvijo lučk je mogoče pričarati popolno praznično drevo. Nekaj uporabnih namigov, s pomočjo katerih bo tudi vaše takšno, niza portal msn.
Večina božično-novoletno drevo postavi ob okno. Tako lahko ob pogledu nanj uživajo tudi mimoidoči. A poskrbite, da ne bo preveč zastiralo naravne svetlobe, ki zaradi bogatega zelenja ne bo mogla uhajati v prostor ter zato okrašena smrečica doma ne bo prišla do izraza.
Naravno drevo naj ne bo blizu virov toplote. Ne samo, ker se ta zaradi ovire ne bo širila po prostoru, temveč tudi, ker bi se drevo v bližini radiatorja ali drugega grelnega telesa, prehitro posušilo.
Le z drevesom, ki se po velikosti lepo poda v izbran prostor, lahko prikličete popolno praznično vzdušje.
Nobenega dvoma ni, da premajhno ne pride do izraza, preveliko pa zavzame preveč dragocenega prostora. Upoštevajte tudi višino stropov in izbiro prilagodite tej. Od vrha drevesa do stropa naj ostane vsaj pol metra.
Lepo urejene veje tudi plastičnim drevesom zagotavljajo naraven videz. Zato jih, preden jih okrasite, poravnajte in dodobra razrahljajte.
Odlično se dopolnjujejo denimo modra, srebrna in bela. Tako kot rdeča, zlata in zelena, ki veljajo za tradicionalne praznične barve.
Lučke na drevo namestite prve. Veliko lažje je na osvetljeno drevesce dodajati okraske, kot na okrašeno drevo nameščati praznično razsvetljavo. Če kupujete nove lučke, bodite pozorni na barvo žice. Izberite takšno, ki bo na drevesu najmanj opazna.
Napeljujte jih od vrha proti dnu drevesca in lučke ovijajte okoli krošnje. Posamični ovoji naj si sledijo v razmahu približno15 centimetrov. Preden namestite lučke, ne pozabite preveriti, če brezhibno delujejo.
Za poseben učinek en niz lučk namestite po deblu drevesa, drugega pa po njegovi krošnji. Takšna dekoracija je zlasti čudovita, če so vaše lučke bele barve.
Če uporabljate okrasne trakove, upoštevajte njihov celoten učinek. Namestite jih lahko bliže deblu, saj ne sodijo le na zunanje veje. Manjši, zviti trakovi odlično dopolnijo prazne veje, če vam morda primanjkuje božičnih okraskov.
Med obešanjem okraskov najprej okrasite notranje, nato zunanje veje. Za občutek globine, večje nameščajte na notranje in manjše na zunanje veje.
Tradicionalne božične barve so rdeča, zelena in zlata, a uporabite lahko tudi druge, takšne, ki se bolj podajo k barvam vašega stanovanja. V kolikor je vaš dom odet v nevtralne tone, denimo bele, bež ali pastelno rjave, to ne bo težava, saj jih je mogoče kombinirati z domala vsako barvo.
V koliko prevladujejo močnejši odtenki izberite okrasje, ki se poda osnovnim tonom.
Ne pozabite na vrh drevesa. Zanj lahko izberete tradiciono dekorativno konico, zvezdo, snežinko ali bolj oseben okras. Le, da ne bo ostal prazen.
Pod drevo položite dekorativno tkanino ali papir, ki se ujema z barvami na centralnem božičnem okrasju. Ne samo, da bo takšna podlaga dopolnila dekoracijo, če imate naravno drevo, se bodo nanjo ujele tudi odpadle iglice.
Velikemu božičnemu drevesu naj se pridružijo manjša ali ikebane iz smrečja. Z njimi okrasite ostale prostore in tudi vanje prikličite praznični duh.
Če imate majhne otroke sami ali so ti pri vas pogosto na obisku, okraševanje s slaščicami ni najboljša ideja. Male ročice bi kaj lahko segle po njih in prevrnile z dobrotami okrašeno drevo.
Preberite še: Naj smrečica vse praznike ostane sveža
Morda vas zanima tudi: Adventni sejmi: Po najlepše praznično doživetje v Salzburg
oddajte komentar